Na co zwracać uwagę przy wymianie opon

Nie ma wątpliwości co do tego, że wymienić całe koła można we własnym zakresie, zaoszczędzając przy tym kilkadziesiąt złotych. Jednak wymianę opon należy wykonać już w warsztacie.

Z pewnością większość z posiadaczy aut nie wie, kiedy wymieniać opony. No cóż, fachowcy zalecają zmianę opon na letnie, wtedy gdy średniodobowa temperatura przekracza 7 stopni Celsjusza, natomiast na zimowe, gdy spadnie poniżej 7 stopni. Zdecydowanie odradzamy czekanie z wymianą opon na ostatnią chwilę. Dlaczego? Otóż nawet najtańsza, ale zimowa opona dobrze poradzi sobie w ujemnych temperaturach i zapewni stabilność w zimowych warunkach. Jednak jej zetknięcie się z rozgrzaną nawierzchnią drogi powoduje szybsze zużycie bieżnika. To samo dzieje się w przypadku opon letnich, ale w zimie, tzn. nie do końca. Letnie opony zimą mają słabszą przyczepność, więc automatycznie większe ryzyko poślizgu. Co więcej, miękka mieszanka podczas dynamicznej jazdy może nierównomiernie się zużywać, a to sprawia, że wystarczy przejechać jeden sezon, by całkowicie zużyć opony. Niestety jazda z zużytym bieżnikiem może skutkować nie tylko gorszą przyczepnością, ale także wydłużeniem drogi hamowania. Poza tym taka jazda po wjechaniu w kałużę może skończyć się poślizgiem, a w konsekwencji poważnymi i kosztownymi zniszczeniami.

Przy wymianie opon należy również zwrócić uwagę na ich wyważenie, by uniknąć przykrych niespodzianek typu nieprzyjemnych wibracji czy nawet szybszego, nierównomiernego zużywania elementów zawieszenia. Warto również ocenić stan zaworów i jeśli zachodzi taka potrzeba wymienić je.

O ile z wymianą kół nie będzie problemu, tak wymiana opon https://rotateit.pl/page/montaz możliwa jest już tylko przy użyciu odpowiedniego sprzętu, który mają wulkanizatorzy.

 

Popularne tagi: wymiana opon Orzesze , opony Orzesze , konfigurator opon Orzesze

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
wymiana opon Orzesze

Dojazd: