Ochrona przed korozją w transporcie morskim – istotne kwestie

Transport morski jest bardzo skomplikowany logistycznie, ale jest jednym z bardziej opłacalnych transportów. Przez specyficzne warunki atmosferyczne, jakie panują podczas transportu, ładunki są bardzo narażone na korozję.

Korozja jest niepożądanym zjawiskiem, które polega na stopniowym niszczeniu metalu, i które prowadzi do uszkodzeń i strat. Na korozję są szczególnie narażone ładunki w transporcie morskim. Aby je ochronić przed korozją, stosuje się zabezpieczenia, które przeciwdziałają pojawianiu się wilgoci z zastosowaniem folii PE, aluminiowej, ogranicza się ilość powietrza w opakowaniach czy też stosuje się środki osuszające wewnątrz ładunku.

VCI należy do najskuteczniejszych zabezpieczeń. Metoda ta jest metodą ochrony przed korozją, która polega na powolnym odparowywaniu inhibitora z opakowania, w które został zapakowany metalowy przedmiot i dzięki temu powierzchnia nie „rdzewieje”.

Działanie inhibitora sprowadza się do tworzenia na powierzchni warstwy między środkiem emitującym inhibitor a chronioną powierzchnią. Cząsteczki inhibitora emitowane są aż do jego wyczerpania, dzięki takiemu zabezpieczeniu część może być przechowywana nawet przez rok. Główną zaletą metody VCI jest to, że powierzchnia dzięki tej metodzie pozostaje czysta, sucha i w każdym momencie gotowa do użycia. Nie ma potrzeby usuwania środka zabezpieczającego. Ta ochrona przed korozją jest trwała i bardzo skuteczna. Tego rodzaju ochronę przed korozją oferuje swoim klientom firma ZERUST EXCOR.

Nie tylko korozja zagraża ładunkom w transporcie morskim. Uszkodzenia mechaniczne wywoływane morskimi prądami, to dodatkowe groźne czynniki. Dlatego tak ważne w transporcie morskim jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku poprzez solidne i odpowiednie zabezpieczenie towaru.

Popularne tagi: papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja , zabezpieczenie antykorozyjne , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
ochrona przed korozją

Dojazd:

 

Dodaj komentarz