Akcesoria samochodowe – gadżety, które warto mieć w samochodzie

Akcesoria do samochodu, zwane inaczej gadżetami to temat rzeka. Mimo że współcześnie produkowane auta same w sobie stają się gadżetami. Jeśli jednak nie wyobrażacie sobie jazdy samochodem np. bez smartfona lub swojej ulubionej muzyki bez zaawansowanego zestawu multimedialnego, z pomocą w wypełnieniu tych braków przyjdą akcesoria samochodowe. Niektóre są nawet wymagane do bezpiecznej jazdy i na dodatek zgodnej z prawem.

Akcesoria samochodowe – przydatne i zgodne z prawem

Gadżet samochodowy powinien charakteryzować się wysoką wartością użytkową.
Jednym z największych problemów podczas jazdy jest prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy. Dlatego w zgodzie z obowiązującym prawem najlepiej w aucie używać zestawu głośnomówiącego. Odpowiedni zestaw głośnomówiący powinien być odpowiednio głośny, posiadać czuły mikrofon i być stosunkowo niedrogi.

A co zrobić z samym telefonem komórkowym podczas jazdy? Oczywiście można go trzymać w schowku lub w kieszeni, jednak nie jest to wygodne rozwiązanie podczas jazdy. Po pierwsze nie będziemy mogli korzystać z nawigacji, a po drugie nie podejrzymy aktualnych zagrożeń na drodze. Dlatego w takiej sytuacji warto mieć uniwersalny uchwyt, który pozwala na umieszczenie w nim każdego telefonu komórkowego.

Kolejnym przydatnym akcesorium samochodowym jest ładowarka samochodowa zasilana z gniazda zapalniczki, posiadająca co najmniej dwa wyjścia USB.

Czasem zdarza się również, że nasze auto nie ma możliwości podpięcia telefonu do systemu multimedialnego naszego auta, wtedy pomocny może okazać się transmiter FM.

No i wreszcie on – wideorejestrator. Niezastąpiony gadżet, który w spornych sytuacjach na drodze może okazać się bardzo pomocny.

Na rynku dostępne są rozmaite akcesoria samochodowe, mniej lub bardziej znane i dostępne także w sklepach internetowych.