Felgi – jak je wybierać

Felgi to bardzo ważny element auta. Maja one za zadanie przenoszenie siły na oponę oraz chłodzenie układu hamulcowego. Ich wygląd również nie jest bez znaczenia. To on ma wpływ na wygląd całego pojazdu.

Do wyboru mamy bardzo szeroką gamę modeli, które różnią się kolorem, kształtem i zdobieniami. Duży wybór wzorów pozwala spersonalizować swoje cztery kółka. Nie można brać pod uwagę jedynie kwestii estetycznych, ważne są również poszczególne parametry danego modelu. Najważniejszą rzeczą są atesty oraz homologacje, ponieważ to one potwierdzają, że są spełnione wymogi bezpieczeństwa.

Kolejnym ważnym parametrem jest średnica felgi. Zazwyczaj jest to między 10 a 20 cali. Najlepsze rozwiązanie to montaż modeli zgodnych z zaleceniami producenta auta, chociaż jest możliwość wybrania rozmiaru, który się nieco różni od oryginalnego. Warto mieć na uwadze montując mniejszej średnicy felgi spasowanie z zaciskami hamulcowymi oraz elementami zawieszenia. Bardzo ważna jest również szerokość felg, tutaj też warto postępować z zaleceniami producenta. To do szerokości felg będziemy dobierać opony.

Znaczną rolę odgrywa również osadzenie felg, które wyrażane jest symbolem ET i podaje się je w milimetrach. Dzięki niemu będziemy wiedzieć, jakie będzie położenie felgi w nadkolu. Warto zwracać uwagę na ten parametr, ponieważ wpływa on na nastawy zawieszenia, a co za tym idzie komfort i bezpieczeństwo jazdy. Odpowiednio dobrany rozmiar sprawi, że felga nie będzie się o nic ocierała. Koniecznie tez trzeba sprawdzić rozstaw i ilość otworów na śruby. Ma to znaczenie, ponieważ inny rozstaw spowoduje, że felga nie będzie mogła być zamontowana.

W kwestii doboru felg warto zaufać profesjonalistom, np. z https://rotateit.pl/

Popularne tagi: felgi Wodzisław Śląski , wymiana felg Wodzisław Śląski , konfigurator felg Wodzisław Śląski

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
konfigurator felg Wodzisław Śląski

Dojazd: