Inhibitor korozji Poznań – zabezpieczenie antykorozyjne podwozia po zimie

Jak solidnie zabezpieczyć auto przed siejącym zniszczeniem działaniem wody i soli? Warto wykonać zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Pozwoli to na wydłużenie żywotności pojazdu i zachowanie blachy pojazdu w dobrym stanie.

Zima w tym roku jest wyjątkowo łaskawa, co nie oznacza, że jeszcze nadejdzie z przytupem i da się kierowcom we znaki. Jeśli do tego dojdzie, możemy być pewni, że jeśli nasze drogi zostaną pokryte białym puchem, to drogowcy zadbają, aby zasypać je setkami ton soli. A ta jak wiadomo, nie służy naszym pojazdom, zwłaszcza ich podwoziom. Dlatego warto po każdej zimie, pod kątem wystąpienia korozji, wykonać gruntowne jego zabezpieczenie.

Inhibitor korozji Poznań – zabezpieczenie antykorozyjne podwozia etapy

Pierwsze co należy zrobić to porządnie umyć podwozie auta myjką wysokociśnieniową, która skutecznie usunie resztki soli i brud z trudno dostępnych miejsc.

Następnie w garażu przy wykorzystaniu grzejnika lub dmuchawy trzeba dokładnie wysuszyć podwozie. Cały etap powinien trwać ok. 12 godzin. Jeśli występuje zalegająca rdza, ją też usuwamy. Kolejnym krokiem, kiedy to podwozie jest czyste i suche, jest nakładanie specjalnego podkładu, który zabezpieczy powierzchnie podwozia przed rdzą.

Pamiętać również należy o zabezpieczeniu profili zamkniętych, takie jak np. progi, by nie rdzewiały od wewnątrz. W tym celu należy użyć dobrego preparatu. Inhibitor korozji Poznań, który będzie składem ww. preparatu na bazie wosku, wprowadzamy za pomocą pistoletu podłączonego do kompresora. Nadmiar środka wypłynie otworami ściekowymi profili.

Na tak oczyszczoną i zabezpieczoną płytę podłogową nanosimy bitumiczną warstwę ochronną. Zabezpiecza ona nie tyle przed rdzą, ile przed mechanicznymi odpryskami podkładu.

Należy pamiętać, że elementów wchodzących w skład układu wydechowego czy zawieszenia nie zabezpieczamy przed korozją.
 
 
 

Popularne tagi : produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne , inhibitory korozji , lotne inhibitory korozji , VCI , pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
inhibitor korozji Poznań

Dojazd: