Felgi Gliwice – wyważamy koła

Częstym problemem dotykającym niemal wszystkich kierowców jest złe wyważenie kół. Co to takiego wyważanie? Otóż wyważanie kół to proces, w którym rozkłada się masy wokół osi obrotu kół. Dobrze wyważone koła znacznie poprawiają komfort jazdy, natomiast źle mogą być niebezpieczne podczas jazdy.

Jakie są najczęstsze przyczyny nieprawidłowego rozłożenia ciężarów na feldze? Oto one:

– zużycie opony, amortyzatora lub felgi,
– zła produkcja opon i felg,
– nieprawidłowe ułożenie względem siebie opon i felg,
– złe umocowanie na piaście.

Można się domyślić, że złe wyważenie kół źle wpływa na jazdę autem. Głównymi skutkami takiej jazdy jest szybsze zużycie amortyzatorów, opon, łożysk i drążków kierowniczych. Poza tym wydłuża się droga hamowania, zostaje obniżony komfort jazdy, a także auto ma słabsza przyczepność.

Po czym poznać, że należy wyważyć koła? Jest to problem wielu kierowców. Na szczęście bardzo łatwo można zorientować się, że koła naszego auta wymagają wyważenia. Najczęstszym objawem jest drganie całego auta, drganie kierownicy (chociaż przy wzroście prędkości ten objaw może zanikać), nierównomierne zużycie bieżnika opon czy charakterystyczny szum kół.

Felgi Gliwice – co to jest wyważanie kół

Definicja mówi, że jest to równomierne rozłożenie mas wokół osi obrotu koła, gdzie środek ciężkości pokrywa się ze środkiem obrotu. Skomplikowane? Nie, po prostu chodzi o to, by na kole nie występowały miejsca o mniejszej lub większej masie. Niedoświadczony kierowca zaraz zapyta: A jak wyważyć koło? Przede wszystkim nie rób tego sam. Należy to zrobić w serwisach samochodowych, czy wulkanizacji, np. https://rotateit.pl/ używając do tego maszyny zwanej wyważarką. Ona automatycznie określi miejsca, gdzie trzeba zamontować odważnik.

Kolejne pytanie, które się nasuwa to: Jak często wyważać w takim razie koła? Otóż zabieg ten powinno wykonywać się przy każdym zdjęciu opony z felgi. Warto też po przejechaniu ok. 5000 km zajrzeć do wulkanizatora, a także, kiedy zdarzy nam się potarcie kołem krawężnika (możemy stracić odważnik). Jest jeszcze kilka sytuacji, kiedy to powinniśmy sprawdzić stan naszych felg i opon:

– udział w kolizji lub wypadku drogowym,
– wjechanie w dużą dziurę,
– jazda w trudnym terenie, śnieg czy błoto,
– kiedy pokonujemy bardzo często i dużo nierównej nawierzchni.

Nie bagatelizujmy objawów, ponieważ mogą być czasem niebezpieczne w skutkach.

Popularne tagi: felgi Gliwice , wymiana felg Gliwice , konfigurator felg Gliwice

 

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.facebook.com/serwisoponkret/
felgi Gliwice

Dojazd: