Papier antykorozyjny – najlepsza ochrona

Papier antykorozyjny to jeden z najpopularniejszych materiałów opakowaniowych, które zawierają VCI, czyli lotne inhibitory korozji. Papiery te głównie wykorzystuje się do zabezpieczania metalowych przedmiotów przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych oraz rdzewieniem.

Czym jest papier antykorozyjny i jak o działa

Papier antykorozyjny to nic innego jak arkusze papieru nasączone VCI. Lotne inhibitory korozji to substancje chemiczne, które stopniowo uwalniając się z powierzchni papieru, wypełniają przestrzeń wokół chronionego przedmiotu oraz tworząc na nim niewidzialną powłokę, która staje się barierą ochronną przed rdzewieniem.

Można uznać, że papier antykorozyjny, jako ochrona przed korozją działa na dwa sposoby, czyli jak już wspomnieliśmy, cząsteczki osadzają się na powierzchni metalowego przedmiotu, tworząc tym samym warstwę ochronną. Jest to bardzo cienka, wręcz niewidoczna warstwa. Dodatkowym atutem jest to, że nie trzeba zmywać tej warstwy przed użyciem chronionego przedmiotu, oznacza to tyle, że część po wyjęciu z papieru VCI nadaje się do natychmiastowego wykorzystania.

Poza tym lotne inhibitory korozji nie tylko tworzą powierzchniową barierę ochronną, ponieważ stopniowo uwalniane z powierzchni papierów VCI rozprzestrzeniają się po całym wnętrzu opakowania. Tworzą tym samym ochronną atmosferę antykorozyjną. Dzięki temu stanowią idealne zabezpieczenie przed niekorzystnym wpływem warunków zewnętrznych.

Trzeba zaznaczyć, ze wszystkie papiery antykorozyjne działają na jednej i tej samej zasadzie, a mianowicie uwalniają VCI do wnętrza opakowania. Trzeba pamiętać, że papiery antykorozyjne głównie pełnią funkcję opakowaniową.

Popularne tagi: folia antystatyczna ESD , folia biodegradowalna , folia bio , folia kompostowana , środki antykorozyjne , środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją 

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papier antykorozyjny

Dojazd: